ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

  Úžasné pláže

Vzhledem k poloze města Begur, které se rozkládá na vrcholu cca 300 m nad mořem, díky čemuž skýtá krásné výhledy, jsou všechny pláže dostupné pod samotným městem níže

  La Casa Limonera

Vítejte v La Casa Limonera! Název ubytování vznikl díky faktu, že na jeho zahrádce se nachází citronovník, jehož čerstvými plody si lze osvěžit nápoje

  Begur centrum

Romantické městečko Begur nacházející se v srdci oblasti Emporda je se svými plážemi jedním z nejhezčích míst pobřeží Costa Brava.

PLÁŽE

Vzhledem k poloze města Begur, které se rozkládá na vrcholu cca 300 m nad mořem, díky čemuž skýtá krásné výhledy, jsou všechny pláže dostupné pod samotným městem níže. Vždy je tedy třeba počítat s tím, že na pláž se v případě pěší chůze dostanete rychleji než zpět z pláže.

Pláž SA RIERA
Sa Riera je vzdálená 3 min od domu (auto/moto, pěšky cca 30 min). Nachází se mezi dvěma útesy a uchvátí krásným výhledem na skalní útvar Illes Medes chráněný organizací UNESCO jakožto přírodní památka. Pláž je prostorná, nikoliv však rozlehlá, což ji činí útulnější. Přímo na pláži se nachází chiringuito (stánek s občerstvením), nad pláží pak restaurace s terasou a výhledem na moře. Z této pláže lze udělat příjemnou procházku po skalnatém útesu s nádhernými panoramaty pro focení. Cesta vede na vedlejší pláž Pals (El Raco). K dispozici plážové toalety zdarma.


Pláž PALS, EL RACO
Nachází se cca 6 min od domu (auto/moto). Tato pláž je jako jedna z mála rozlehlá připomínající typické velké pláže, je tedy pro milovníky dlouhých pláží, vodních sportů a aktivního vyžití. Na pláži je několik chiringuit (stánky s občerstvením a nápoji) a také restaurace u přilehlého hotelu. I z této pláže je hezký výhled na skalní útvar Illes Medes. Z této pláže lze dojít pěšinou ve skalách na vedlejší menší pláž Sa Riera. Na pláži lze pronajmout lehátka a slunečníky, které lze libovolně umístit kamkoliv na pláži.


Pláž SA TUNA
Od domu vzdálena cca 8 min (auto/moto), lze dojít i pěšky turistickou stezkou za cca 50 min. Malá oblázková pláž s malebnými domky, z nichž čiší duch bývalé rybářské vesničky, která stojí za procházku, při níž objevíte její kouzlo. Křišťálově čistá voda díky oblázkovému dnu. U pláže jsou restaurace nabízející kromě krásného výhledu kvalitní jídlo a pití.  Podél pláže vede skalní stezka, na další pláž Aiguafreda a k výběžku Cap Sa Sal s hotelovou terasovou restaurací, která skýtá úchvatné výhledy na moře a skalnaté pobřeží.


Pláž AGUAFREDA
Malinká skalnatá pláž pro milovníky šnorchlování a potápění a vyznavače soukromí a klidu při slunění díky možnosti odpočinku na velkých kamenech ukrytých ve skalách. Na pobřeží se lze občerstvit v restauraci. Stezkou ve skalách lze dojít na výběžek Cap Sa Sal nebo v opačném směru na do rybářské vesničky na pláž Sa Tuna.


Pláž PLATJA FONDA
Ukrytá pláž v zálivu zajímavá svým šedým pískem. Její název vznikl ze slova „hluboký“ díky své poloze v hluboké a nízko umístěné zátoce, čímž je chráněna. Na pláž vedou schody, jelikož se skrývá pod prudkým skaliskem. Díky tomu je oblíbena především těmi, kteří preferují soukromí a přírodní scenérie. Vzdálenost od domu cca 6 min (auto/moto).


Pláž AIGUABLAVA
Malá pláž s nejjemnějším pískem ze všech pláží v okolí s křišťálově čistou vodou, obklopena skalnatým pohořím s hezkým výhledem na moře. Pozvolný vstup do moře je zárukou teplé vody. Díky jemnému písku je velmi oblíbena a vhodná pro rodiny s dětmi. Přímo na pláži jsou restaurace s kvalitní kulinářskou nabídkou. K dispozici jsou i plážové toalety zdarma.


Pláž FORNELLS
Menší pláž směrem na jih, v malé zátoce se skalisky a jeskyněmi. Nad pláží se nachází stejnojmenná rezidenční čtvrť. Z této pláže lze dojít na pláž Fonda.


Pláž TAMARIU
Menší, avšak chic pláž chráněná zálivem, díky čemuž se jí vyhýbá silný vítr a větší vlny. Pláž má trochu hrubší písek a pozvolný vstup do vody. Vybrat si lze ze dvou částí pláže, kdy jedna menší část je ukryta v objetí skalisk a skýtá více soukromí, nachází se zde také skákací můstek a lze odsud dělat příjemnou procházku nad mořem, kde lze pořídit hezké záběry. Větší část pláže je v otevřeném zálivu lemovaném promenádou s vysoce kvalitními restauracemi. Na pláži si lze pronajmout kajaky, motorové čluny či loď s kapitánem. Tato pláž a městečko Tamariu je vyhledáváno vyznavači vysoké kvality gastronomie a majiteli vlastních lodí. Parkoviště, obchody, restaurace i plážové toalety.


Pláž LLAFRANC
Středně velká pláž v přístavním městečku Llafranc s možností slunění a koupání v moři. Nad pláží promenáda s restauracemi nabízející různé druhy občerstvení. Možnost příjemné procházky městem s místní architekturou. Skalní stezkou lze dojít na vedlejší pláž Calella de Palafrugell, po cestě krásné scenérie a přímořské domky.


Pláž CALELLA DE PALAFRUGELL
Menší městečko Calella s katedrálou a několika oddělenými plážemi menších velikostí. Možnost pronájmu kajaků, nad pláží množství různých restaurací a barů. Možnost procházek s úchvatnými výhledy jak na město samotné, tak na moře. Plážové toalety k dispozici zdarma. Skalní stezkou lze procházkou dojít na vedlejší pláž Llafranc.

 

Romantické městečko Begur

Romantické městečko Begur nacházející se v srdci oblasti Emporda je se svými plážemi jedním z nejhezčích míst pobřeží Costa Brava.

Mapa

Kontakt

Dům La Casa Limonera

Ctra. Circumvalacion 34
17255 Begur, Girona, Španělsko

tel.: +420 775 431 469

info@ubytovani-spanelsko.cz

Popup Gallery

team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
Back to Top